Školska 4, Novaki

E-mail: jk.sakura@hotmail.com
Telefon: 097 782 40 20

Web stranica:

Ovoga vikenda JK Sakura nastupio je na 21. Memorijalnom turniru Mario Zebić u Kaštel Sućurcu i Kupu Dugava koji je održan u Zagrebu.

Sakurina ekipa u kategoriji U14 razveselila nas je s nastupom u Splitu. Na turniru natjecalo se 627 natjecatelja iz 47 klubova i 9 država. Sakurina trojka počastila nas je novim odličjima. Srebro je izborio Karlo Lovrinović (-66kg), a bronce oko vrata nose Karlla Vešligaj (-44kg) i Leon klemenčić (+66kg)

Na kupu Dugava natjecalo se 480 natjecatelja iz 36 klubova  i 3 države, a JK Sakura je predstavljala najmlađa ekipa u kategoriji U8, koja je osvojila osam medalja.

Na prvom mjestu bila je Nika Pasanec, drugo mjesto osvojili su Amal Mia El Mawla, Andrej Pustajec, i Dorian Posavac dok treće mjesto izborili su Maro Mihina, Petar, Mihina, Leo Budi i Roko Karakas.

Opširnije...

U Labinu je 17.2.2024. održano međunarodno judo natjecanje "Labinska Republika". Svetonedeljske Sakure nastupile su s četri natjecatelja i postigle sljedeće rezultate:

1. mjesto – Karlo Lovrinović U14 (-60 kg)
3. mjesto – Karla Vešligaj U14 (-40 kg)
3. mjesto – Noa Pasanec U14 (-55 kg)
5. mjesto – Leon Klemenčić U14 (+66 kg)

Ukupan broj natjecatelj bio je 374 iz 22 judo kluba.

Labinska republika

Još jedno sjajno izdanje Sakura kupa dogodilo se 13.04.2024. u sportskoj dvorani OŠ Vladimir Deščak u Svetoj Nedelji. Trinaesti po redu Sakura cup-a organizirao je JK Sakura, a osim međunarodnog karaktera Sakure su bile domaćini prvog “adapted judo” turnira u Svetoj Nedelji. Na tatamiju se okušalo 656 natjecatelja iz 49 klubova Slovenije, BiH i Hrvatske.

Ispred Zagrebačke županije ovom sportskom događaju nazočila je administrativna tajnica Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije gđa. Mateja Baltorinić, potpredsjednik Sportske zajednice Grada Sveta Nedelja gosp. Goran Draclin, dječja gradonačelnica Grada Sveta Nedelja Matea Juričić koja je ujedno i otvorila natjecanje i zaželjela sreću i dobru zabavu mladim sportašima.

Zagreb Open je prvo natjecanje u 2024 godini za svetonedeljske Sakure. Natjecanje je održano u Zagrebu, 20.01.2024, a organizirano je za uzraste U14, U18 i seniore. Natjecalo se 409 natjeatelja iz 59 klubova, a svetonedeljska petorka donosi dobre vijesti osvojivšii nove četiri medalje.

ZG OPEN 2

Ovog vikenda u Velikoj Gorici održana je Turopoljska frka, međunarodna judo manifestacija u organizaciji JK Pinky na kojoj se natjecalo 536 natjecatelja. Na turniru su nastupili i mladi natjecatelji Judo kluba Sakura osvojivši dvije medalje, jedno srebro i jednu broncu. Srebro je osvojio Noa Pasanec (U14 -55 kg) dok se s broncom vraća Karlo Lovrinović (U14 -60kg). Peto mjesto je zauzeo Leon Klemenčić (U14+66kg).

Turopoljska frka2

Na 1. Međunarodnom kupu Istre, održanom u subotu 9.12.2023. u Labinu, nastupilo je 313 natjecatelja. Judo klub Sakura nastupio je s četiri natjecatelja i osvojio tri odličja. U kategoriji U12 Pasanec Noa (-55 kg) stao je na pobjedničko postolje, a Šincek Noah (+55 kg) osvojio je broncu. U kategoriji U14 zlato je izborila Vešligaj Karla (-40 kg), a Karlo Lovrinović (-60 kg) zauzeo je peto mjesto.

Kup Istre

“Gdje ima truda ima i uspjeha” moto je Judo kluba Sakura. U njihov klub odlazi još jedna nagrada za zaslužni sportski kolektiv Zagrebačke županije. Priznanje za njihov  rad primili su od  Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije koja je organizirala proglašenje najboljih sportaša, 01.03.2024. u kongresnom banket centru Princess u Jastrebarskom.

Proglašenja najboljih u sportu Zagrebačke županije 11

Prvenstvo Hrvatske u judu za seniore održano je u Zagrebu, 18.2.2024. Sudjelovalo je 38 klubova s ukupno 174 natjecatelja. Predstavnice Judo kluba Sakura bile su Manuela Rožić (-48 kg) i Snježana Kufek (-52 kg). Manuela Rožić osvojila je srebro, a Snježana Kufek, izgubivši borbu za treće mjesto, natjecanje je završila na petom mjestu.

PH SENIORI PH SENIORI Manuela Rožić 2. mjesto

U Svetoj Nedelji, 02.12.2023., održano je 6. Judo prvenstvo Zagrebačke županije za uzraste U10, U12, U14, U16 i MIX team natjecanje kadeta i mlađih kadeta. Natjecalo se 10 klubova s ukupno 248 natjecatelja. Svetonedeljske Sakure nastupile su s petnaest natjecatelja i ostvarile sljedeće rezultate:
1. mjesto:
Karla Vešligaj U14 -40kg, Jakov Mikulić U14 -50kg
3. mjesto:
Eva Dugac U10 -28kg, Noa Augustić U10 -46kg, Maja Bašić U12 -32kg, Franjo Klarić U12 -42kg, Stjepan Bašić U12 -30kg, Karlo Lovrinović U14 -46kg